تبلیغات
زلف پریشان - دوباره نقطه، سرخط زندگی

تولد یافتم در سی و یكمین روز شهریور شصت و چهار

برابر با صبح شش محرم كه در آن نبود كشتن عاشق عار

كنون كه بیست و هفت بهار از زندگی خویش را خزان دیده و بگذشته می یابم، هرگز بر عمر رفته حسرت نخورده، و نخواهم خورد؛ چون مغموم بودن بر آنچه در اراده و اختیار آدمی نیست، كاری معقول نباشد. با این همه، نمی توانم بگویم كه دلتنگ گذشته نمی شوم، دلتنگ روزگار زیبای نوجوانی، روزگار ناب كودكی، گریه ها، خنده ها، قهرها و آشتی های كودكانه، آرمیدن در آغوش گرم و پر مهر پدر و مادر، ساعت ها گفت و گو و دعوا با عروسك ها، توپ بازی و خاله بازی و ... با دخترها و پسرهای همسایه، لذت غمبادهای نوجوانی، تمام آن لحظه های شاعرانه، شرح آرزوهای عجیب و غریب كودكانه، لبریز شدن از گفت و گوهای خداباورانه، مطالعه ی كتاب های كودكانه، قصه های شیرین از روزگاران دیرین، دزد مرغ فلفلی، جك و لوبیای سحر آمیز، علی بابا و چهل دزد، امیر ارسلان نامدار و هزاران هزار داستان دل انگیز و آبدار و بیش از همه و بیش از همه دلتنگِ

معصومیت از دست رفته ی كودكی ...

معصومیت از دست رفته ی كودكی ...

معصومیت از دست رفته ی كودكی ...

با این حال، گرچه هرگز حسرت گذر زمان را نخورده و نمی خورم، ولی از آن جا كه چگونگی گذران عمر تا حدود بسیاری به اختیار آدمی است، پیوسته دغدغه مند گذران عمر خویش بوده و هستم؛ و در این كشمكش پی در پی بسیار كوشیده ام كه خود، روزگارم را مدیریت نمایم، نه آن كه روزگار مرا!!! چون پیوسته این باور همراه من است كه تقدیر چیزی جز آنچه خود با اعمال و رفتارمان رقم می زنیم، نیست.

آری! امروز روز تولد من است ... و این یعنی نقطه نهادن بر یك سطر دیگر از داستان زندگی ... و دوباره قرار گرفتن بر سرخط زندگی، و این چرخ هم چنان می چرخد و می چرخد تا آن دم كه به سر آید این داستان!!!

آغاز سطر جدید زندگی را به همه ی كسانی كه چون من امروز برای بار دیگر بر سر خط زندگی خویش قرار گرفته اند، تبریك گفته و آرزومندانه آرزومندم كه سطر جدید را خواناتر و زیباتر از گذشته بنگاریم.

امید كه چنین باد!

                                                                    نویسنده: شب چراغ

طبقه بندی: چانه های شب چراغ،
برچسب ها: تولد، روز تولد، سالروز دوباره زیستن،

تاریخ : شنبه 30 شهریور 1392 | 09:00 ق.ظ | نویسنده : شب چراغ | نظرات

  • وبلاگ شخصی | بن تن | قالب وبلاگ